Kategoriler

  • No categories

Pages

Damsız Girilmez!

Uzun zamandır bu konu üzerine yazıcam bi türlü yazamadım, dün aldığım trendsetter'ın mayıs sayısında piktogramlarla istanbul başlıklı yazıda karşıma çıktı dedim yazma zamanı gelmiş :) döktürelim biraz. Şimdi bazı gece eğlence mekanlarının girişinde yazar "Damsız girilmez" diye düşünür dururum acaba bu hatunları hiç rahatsız etmiyormu? bence bu bir aşağılamadır, orda açık diyorki bu mekanda erkeğin eğlenebilmesi için hatuna ihtiyacı var yani hatun bir eğlence aracı(mı) tabi bu uygulama sadece Türkiye'de değil bir çok ülkede var. Bazende düşünüyorum acaba diyorum hatun'suz erkeği adam yerine mi koymuyorlar? yada mekandan kroları uzaktutmak için mi yapılıyor? ama yanında hatun olunca onuda alıyor içeri, sonra geçen hafta karşılaştığım manzara ile karşı karşıya geliyorsunuz ki çok acil mekanı terk etmeniz ve bir daha uğramamanız tavsiye edilir nitekim biz öyle yaptık :) manzara ise 5-6 tane hatun erkek karışık kro clubber mekanda halay çekiyordu.

Lise dönemlerinde gittiğim gündüz discolarınıda da bu levhalardan vardı, sonra o tür levhaları kullanan mekanların pek kaliteli olmadığı kanısına vardım ve uzak durma kararı aldım, demek ki her türlü tip o makena girme girişiminde bulunuyor. Bence o levhaları "damsız girilmez" yerine "kro giremez" yapmaları lazım :)

  1. May.8.2006@11:18 am - entelyumosh says:

    kroları uzak tutmak içindir bence :D şu araç olayına katılmıorum.

    nedir… bazı kendini bilmezler ona buna laf atar. mekanda olay çıkar. biliyorlar ki erkekler böle şeylere meğilli (daha dorusu bazıları) :P

    kavga çıkmaması için “sende yanına bi hatun al abijim” diorlar :)

    ki bence bu erkeklere büyük bir hakarettir… (hepinizi aynı kefeye koyuyolar.) hehehe. bayanlara değil.

Leave a comment