Kategoriler

  • No categories

Pages

BarışaRock'ta Buluşalım

barisarock_afisi_r2_c2.jpg
Bu hafta sonu arkadaşlarla BarışRock‘a gidecez. 60’slar grubundayız :D

Barışarock Nedir?
Barışarock 26-27 Ağustos tarihlerinde Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Piknik alanında yapılacak. Bu dördüncüsenemiz, geçen yıllarda da yüzlerce aktivistin katılımıyla örgütlendi Barışarock.

Barışarock sadece bir konser değil, bir festival, bir eylem…
Sahnede müzik varken, alanda yapılacak tiyatro, sinema, söyleşilerle derdi olan ve ifade etmek isteyenler için bir kürsü olacak Sarıyer.

Barışarock, gönüllüler tarafından örgütleniyor. Her Çarşamba İstiklal Caddesinde Karakedi Kültür Merkezi’nde 19’da bir araya geliyor, ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı konuşuyoruz.

Kararlarımızı toplantılarda ve uzlaşarak alıyoruz. Birbirimizi ikna ederek ilerliyoruz. Bütün aktivistler eşit söz hakkına sahip, dileyen katılabilir.
Katılım bireyseldir, herhangi bir kurum-örgüt temsiliyeti üzerinden yürümüyoruz.
Karşı olduklarımıza karşı olanlarla, bir eylemi birlikte hayata geçirmek istiyoruz.

Şimdi yaz sonundaki bu büyük eyleme hazırlanmak gerek… Müziği alıp satmayanlar, müziği yapanlarla birlikte, barış isteyenler, başka bir dünyaya çapkınca göz kırpanlar, arsız muhalifler, biz yaramaz çocuklar 26-27 Ağustos’ta Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı’ndayız. Ki gelen meydanlarda bağırmak ve sokak başlarında adını anmak vaktidir… Gelen şarkı söyleme, tiyatro yapma, muhalefet icra etme, karikatür çizme, barış için bin turna uçurma, çakırkeyif olma, kamera obscura ve şenlik ve şenlik ve şenlik mevsimidir.

Hadi gelin buluşalım….

Leave a comment